Ovaj vikend na Jarunu održala se velika međunarodna regata.Nastupilo je 900 veslača iz 53 kluba i 9 država (Austrija,Estonija,Italija,Mađarska,Slovačka,Slovenija,Srbija,Turska, Srbija i Hrvatska).

Regata je bila kriterijska za sastav reprezentativnih posada, te su osim klubskih posada nastupile i reprezantativne posade navedenih država.
Za reprezentaciju Hrvatske nastupile su i tri naša veslača (ica).
Ivana Krkljuš s kolegicom iz VK Trešnjevke u dvojcu na pariće za juniorke “A”, te Mato Brandt i Luka Kolar s kolegama iz Osiječkog  VK Iktusa u četvercu bez kormilara za juniore “A”.

Boje našeg kluba branilo je 14 veslača i 1 veslačica u 9 disciplina, te su ukupno osvojili:
Jedno prvo mjesto, četiri druga, jedno treće, tri četvrta, dva šesta, jedno jedanaesto i jedno osamnaesto mjesto.

Veliki broj učesnika u pojedinim disciplinama iziskivao je ulazak u finale  jedino pobjednike iz kvalifikacijskih skupina.Koliko je jaka konkurencija pokazuje i činjenica da u Matinoj i Lukinoj disciplini dvojca bez kormilara (2-JMA) u finale nije ušla ni jedna hrvatska posada.
Isto velika konkurencija bila je u Ivaninoj disciplini samaca (1x JWA). U kvalifikacijama je bila prva, ušla u finale te osvojila treće mjesto i brončanu medalju. Prva je bila veslačica Lisa Hirtenlehner iz veslačkog kluba STE, a druga veslačica VK Trešnjevke Žana Krakić, koja je prošlu regatu bila iza Ivane.

Za reprezentaciju Hrvatske Ivana je nastupila s Žanom Krakić u disciplini dvojca na pariće za juniorke “A”, U kvalifikacijama bile su prve te se plasirale u finale. U finalu su  dominirali cijelom trkom. Od starta izbile su na vodeću poziciju koju su samouvjereno zadržale do cilja osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju.
Također za reprezentaciju Hrvatske veslali su naši veslači Mato Brandt i Luka Kolar s kolegama iz VK Iktusa, Oliverom Kandračem i Kristijanom Lendavom u disciplini četverca bez kormilara za juniore “A”.U kvalifikacijama bili su drugi te se plasirali u finale u kojem su zauzeli šesto mjesto.Potrebno je naglasiti da su u finalu bili jedina  Hrvatska posada, u finalu su nastupile samo reprezentativne posade navedenih država.
U klubskim posadama istaknuli su se Harald Brandt (Haki) i Kristijan Matej Ivanković (Kiki) u disciplini dvojca bez kormilara za juniore B osvojivši drugo mjesto i srebrnu medalju.
Nesmijemo zaboraviti ni naše mlade nade kadete koji su se borili kao lavovi te osvojili tri druga i tri četvrta mjesta u disciplinama samac i dvojac na pariće.
Četverac skul za juniore B zauzeo je šesto mjesto.
Veslači su se natjecali pod stručnim vodstvom naših trenera D.Barišića prof. i  K.Džalte.
Svim učesnicima čestitke na postignutim rezultatima.