4.regata Veslačkog kupa Miljenka Finderle i 11. regata sv.Filipa i Jakova

Regata na lijepom plavom Dunavu održana je u organizaciji HVS-a; HVKV-a i VSZ-a a uz pokroviteljstvo i obilježavanje Dana grada Vukovara.

Vrijeme unatoč najavama, a na sreću svih učesnika bilo više nego dobro (bez kiše i jačeg vjetra). Zato je organizator odustao od eliminacijskih utrka te odmah u 11.00 h počeo s finalnim utrkama, a oko 13.00 h u pauzi za objed upriličio svečano otvaranje. Utrke juniora i seniora vozile su se na tisuću,a kadeta na petsto metara.
Na regati su pretežno veslali veslačice i veslači mlađih kategorija. Stariji su se natjecali na međunarodnim regatama koje su ujedno bile i provjere izbornika za sastav reprezentativnih posada (naša braća Brandt bili su na BIR-u).
Naše veslačice i veslači bili su vrlo uspješni osvojivši jedno prvo (4-JMB); tri druga (4+GIG KM; 1xKM; 2xJMA); dva treća (2xJŽB; 4-JMA); pet četvrtih (2xJŽB; 2xKM; 2XJMB; 4+GIG KM; 1XJŽB); jedno sedmo (1xKŽ) i jedno osmo mjesto (1xJMB).

 

Ekipa 4-JMB našeg kluba veslala je i u disciplini 4-JMA koja je proglašena Memorijalnom utrkom hrvatskih branitelja članova HVKV-a, u spomen na poginule i nestale članove našeg kluba u velikosrpskoj agresiji a u disciplini u kojoj je velika većina veslala.   
U pobjedničkom četvercu bez za juniore B (kasnije treći u A) veslali su: Luka Namačinski, Luka Benaković, Stjepan Miličić, David Vidaković. 
Sastavi i poredak ostalih disciplina:
drugo mjesto:
4-GIG KM  – Domagoj Jaman, Bruno Sekulić, Vilim Szabo, Lovro Benaković, Marko Brkić,
1xKM – Mihael Kolar;
2xJMA – Ivan Vodopić, Branimir Marinović;
treće mjesto:
2xJŽB – Hanna Jakovac, Anamarija Kampel;
4-JMA – Luka Namačinski, Luka Benaković, Stjepan Miličić, David Vidaković.
četvrto mjesto:
2xJŽB – Stella Sablić, Matilda Sabljak;
2xKM –  Luka Pintarić, Filip Vidaković;
2XJMB – Borna Kovačev, Domagoj Džalto
4+GIG KM – Danijel Jakovac, Ivan Kolar, Stjepan Sekulić, Aleksandar Čukelj i Matko Gašparić
1XJŽB – Marijana Bataković.
sedmo mjesto:
1xKŽ – Katarina Bataković;
osmo mjesto:
1xJMB – Jan Szabo.
Čestitke veslačicama, veslačima i treneru Krešimiru Džalti na postignutim rezultatima. 
U organizaciji regate sudjelovali su u ulozi sudaca članovi upravnog odbora Siniša Šijanović, Berislav Vrančić, Božo Dinješ te članovi kluba Tomislav Baumgertner i Boris Martin.
Ostali članovi upravnog odbora, članovi i prijatelji kluba sudjelovali su u odrađivanju logističkih zadataka.
Svima hvala, jer bez njihova rada regata ne bi bila ovako uspješno organizirana.
Sve rezultate možete vidjeti ovdje, a mnoštvo fotografija na facebook stranici VK Iktusa.