3.Regata veslačkog kupa Miljenka Finderle

27.04.2017.

U subotu devetnaest (19) naših veslačica i veslača u osam (8) posada natjecalo se na 3. Regati veslačkog kupa Miljenka Finderle u Zagrebu. Tri posade imale su kvalifikacijske utrke te su se dvije plasirale u finalne utrke. Ostale posade izravno su se natjecale u finalima. Ukupno smo osvojili dva druga i sedma mjesta, te po jedno treće, peto, šesto i osmo mjesto.
Regata je ujedno predstavljala zadnju provjeru za seniorske posade pred nadolazeće Prvenstvo RH. koje će se održati slijedeći vikend.

U samcu za seniore Mato Brandt poslije drugog mjesta u kvalifikacijama ponovio je rezultat i u A finalu. Prvi je bio svjetski “lakić”  VK Mladosti Luka Radonić s vremenom 7.29.58, drugi  Mato s vremenom 7.43.17 dok treći veslač Trešnjevke Tin Tucek s vremenom 7.48.38. Vremena u finalima identična su onima u kvalifikacijama. Izgleda kako su veslači zauzeli svoje pozicije prije cilja te za više nisu imali ambicija.
Drugo mjesto osvojile su i kadetkinje u dvojcu na pariće Tena Ostojić i Marta Jovanovac. Medaljom se okitila i Marijana Bataković u samcu za seniorke.

Pregled rezultata svih naših posada:

1xKM – Bruno Krizmanić, osmo mjesto;
4xKM – Filip Raguš, Ivan Drobac, Bruno Sekulić, Mato Vukić, sedmo mjesto;
2xKŽ  – Tena Ostojić, Marta Jovanovac, drugo mjesto;  Anamarija Žigić, Maja Kukuruz, sedmo mjesto;
4-JMB – Mislav Šlaufhauzer, Matko Gašparić, Filip Vukić, Danijel Jakovac, šesto mjesto;