Otvoreno prvenstvo Hrvatske na ergometrima i Drava kup

25. veljače naši veslači nastupili su na dva natjecanja jedno u Rijeci, a drugo u Osijeku. U Rijeci se u sportskoj dvorani Zamet održalo natjecanje Croatia indoor Rijeka 2023. koje je ujedno i Otvoreno prvenstvo Hrvatske na ergometrima. Na regati je nastupilo ukupno 8 naših veslača, kadeta i juniora. Ovo natjecanje služilo je kao provjera rada i truda tijekom zimskog perioda treninga kada se treninzi baziraju na veslačkim ergometrima. Svi naši veslači dostojansveno su predstavljali svoj klub i većina ih je odveslala osobne rekorde, ali nažalost u teškoj konkurenciji naši veslači ostali su bez odličja. U konkurenciji juniorka B nastupile su naše 3 predstavnice Laura Kerek koja je zauzela ukupno 7. mjesto, Ema Tomić sa 18. mjestom i Marija Ivković koja je utrku završila kao 19. U kadetskoj konkurenciji boje kluba branilo je dva veslača i dvije veslačice. Mateo Novak osvojio je 23. mjesto, a Ilija Sabljić ukupno 45. mjesto. U ženskoj konkurenciji Maja Putnik koja je utrku završila na ukupno 30. mjesto te Iva Paulić sa ukupno osvojenim 33. mjestom. Ovo natjecanje je poslužilo kao odlična provjera na početku veslačke sezone te kao uvod u prave regate u čamcima i na vodi.

Obzirom da velik broj veslača nije imao priliku nastupiti na Otvorenom prvenstvu Hrvatske, na inicijativu VK Iktus iz Osijeka istog dana se u njihovom klubu održalo i natjecanje pod nazivom Drava kup za sve ostale veslače koji nisu nastupili na prvenstvu Hrvatske. Boje našeg kluba branilo je ukupno 11 veslača. Naši veslači nastupili su u kategorijama od juniora A do kadeta B te u mix štafeti. Od rezultata želimo izdvojiti osvajače medalja, Ivan Hardi u konkurenciji juniora A osvojio je visoko 2. mjesto. U konkurenciji kadeta osvojili smo dvije medalje i to u konkurenciji kadeta B, Alen Pakter osvojio je ukupno 2. mjesto, a u konkurenciji kadetkinja B Leona Kerek se okitila zlatnim odličjem. Ovo trening natjecanje je između ostalog poslužilo za druženje i zbližavanja veslača iz dva prijateljska kluba koji su se izvan čamca oduvijek rado družili.