20. Vukovarski veslački maraton

Hrvatski veslački klub „Vukovar“ u znak sjećanja na 23. rujna 1991. godine, dan osnivanja legendarne 204. vukovarske brigade, 30. rujna 2023. godine organizira 20. Vukovarski veslački maraton. 

Ovogodišnji maraton se razlikuje od prethodnih, jer se po prvi puta organizira utrka osmeraca „32 Hrabra“ u znak sjećanja na 32 poginula i nestala člana HVK Vukovar u Domovinskom ratu. Cilj organiziranja dodatne utrke u sklopu Vukovarskog veslačkog maratona je održavanje sjećanja na naše članove koji su tijekom Domovinskog rata položili svoj život na oltar Domovine kako bismo danas mogli neometano veslati u našem gradu Vukovaru. Drugi je cilj organiziranja utrke ponuditi alternativu studentima, studenticama i veteranima te veterankama koji se ove godine ne osjećaju spremni nastupiti na 34 kilometra dugom maratonu, ali žele sudjelovati na sada već tradicionalnoj manifestaciji „Vukovarski veslački maraton“ te posjetiti naš Grad, družiti se s kolegama veslačima, stjecati brojna prijateljstva te na taj način održati sjećanje na 204. Vukovarsku brigadu i naše poginule članove. 

Pozivamo vas sve da se prijavite na naš veslački maraton, a one koji nisu u mogućnosti veslati da podrže sve veslače.

RASPIS / PLAN AKTIVNOSTI / PRIJAVNICA