Odlični rezultati veslača HVK «Vukovar» na prvom većem nastupu

U Zagrebu je na Jarunu održana IV. Međunarodna regata za veterane, međutim nastupili su veslači i u svim ostalim kategorijama. Kakvi su rezultati ostvareni doznajemo od tajnika HVK «Vukovar» Berislava Vrančića: «Osim veterana veslale su i sve ostale kategorije veslača tako da su osim naših veterana nastupili kadeti i mlađi juniori i zadovoljni smo rezultatima u odnosu koliko djeca veslaju, a možemo reći da veslaju tek tri mjeseca.

Ekipa giga za kadete muške «B» djeca do 12 godina zauzeli su prvo mjesto i što je važno naglasiti, na stazi dugoj 500 metara oni su iza sebe drugoplasiranu ekipu ostavili 19 sekundi što je strahovito veliki uspjeh za mlade veslače. Osim njih nastupio je i gig kadeta muških «A» to je uzrast 12 do 14 godina, ekipa «Vukovara 1» je zauzela treće mjesto, a ekipa «Vukovara 2» peto mjesto. Oni su imali prednatjecanje, ukupno je bilo prijavljeno 12 ekipa i jedini smo koji su u finalu imali dvije ekipe. Također smo imali ekipu skifa za koji je nastupio Nikola Španja za kadete muške «A» ,u dobi od 12 do 14 godina i on je bio četvrti u «B» finalu, ali to je strahovito jaka konkurencija i on također vesla tek 3 mjeseca. Četverac bez kormilara za mlađe juniore je osvojio četvrto mjesto. U veteranskim ekipama u dvojcu bez kormilara smo osvojili drugo i četvrto mjesto dok smo u ekipama osmeraca veterana gdje je veslala kombinacija Vukovara i Jadrana iz Rijeke osvojili prvo mjesto, a naš četverac Vukovara je također osvojio prvo mjesto.